Ajurvédská masážní terapie je vhodná pro každého kdo potřebuje relaxaci ve fyzické ale aj psychické podobě. Stimuluje Vátu, která je řídící dóšou. Kůže je největší orgán v těle a proto je potřeba se o ní starat. V ajurvédě by měla být automasáž každý den.

Olejové blaho

Už z názvu si můžete vyvodit, že se jedná o olejové blaho, kdy jste potírání a promasírováni teplým olejem. Teplý olej nám pomáhá uvolnit svaly, hydratovat kůži a navodit příjemné teplo do celého těla. Velký důraz se klade na klouby. Součástí olejového blaha jsou na těle stlačované tzv. marmové body, které obnovují pohyblivost a regeneraci ….

Běžné olejové blaho trvá 75 minut, kdy se masíruje celé tělo. V případe potřeby je možnost vybrat si také 120 minutové blaho.

Další varianta je 45 minutové blaho, kdy masáž probíhá s teplými rýžovými měšci. Při této variantě se měšce soustřeďují na záda a nohy. Výhodou teplých rýžových měšců je, že tělu dodají teplo a rýže působí kladně na hydrataci.

45 min. blaho

záda a nohy, měšce 

75 min. blaho

celé tělo 

120 min. blaho

pohlazení celého těla 

Časté otázky ke službě olejové blaho

Jaký olej používáš?

Nejčastěji používám slunečnicový olej, který je mastný a snižuje vátu a pitu. Olej je bio kvality, lisovaný za studena a bez přidaných aromat.

Komu olejové blaho nedoporučuji?

V podstatě neexistuje člověk, který by nemohl přijít na olejové blaho. Je ale nutné si uvědomit, že se jedná o relaxaci, kde jste masírováni větším množstvím oleje.

Kdy není vhodné jít na olejové blaho?

Na základě mých zkušeností, není vhodné chodit hned po otužovaní. Potřebujeme, aby tělo bylo ohřáté a proto doporučuji počkat pár dní až otužování z těla odezní.

Je vhodné olejové blaho pro těhotné?

Ano, je vhodné i pro těhotné ženy. Olejové blaho je upravené tak, aby se žena nepřehřála.