Ajurvéda.

Ajurvéda sahá do dávné minulosti a její prvopočátky jsou v daleké v Indii. V minulosti, podobně jako v józe, se vždy veškeré vědění přenášelo z učitele na žáka. Doslovný překlad pojmu „ajúrvéda“ znamená „nauka o životě“. Není to ale o životě ostatních, nýbrž o životě svém vlastním. Zachovává rovnováhu energie těla a zakládá si na zdravých principech, kde je každý člověk individuální. Individualita pro každého člověka, protože každému člověku sedí něco jiného.

Základním principem ajurvédy je rozdělení do tzv. dóš. V každém člověku je každá dóša jako váta, pita kapa jen v jiném poměru a na základě tohoto poměru začne léčba. To, co pokládám za největší výhodu ajúrvédy je, že každého člověka bere individuálně, protože každý člověk je jiný. Jinak se stravuje, jinak spí, jinak žije a právě proto je ajurvéda jiná, je prostě individuální.

Co ajurvéda znamená pro mě?

Ajurvéda je celek, kdy si začnete uvědomovat, že vaše tělo je Váš chrám. Je to něco posvátného, o co je třeba pečovat, čemu je třeba se věnovat a nebrat na lehkou váhu. Ajurvéda pro mě znamená, že své tělo respektuji a dopřeji mu přesně to, o co si požádá. Citlivost na různé podněty je neuvěřitelná. A proto je ajurvéda v kombinaci s jógou pro mě krásný směr života, ve kterém chci pokračovat i nadále.

Je velmi jednoduché pochopit pár základních principů, které platí pro všechny v ajurvédě a pak se toho už jen držet. Jedním z nich je podobně jako v józe disciplína. Samozřejmě, ajurvéda je velmi široký směr, který se opravdu v pár řádcích popsat nedá a nebudu se o to ani snažit. Věřím, že v budoucnu se mé teoretické znalosti přesunou do praxe, kde budu naplno pomáhat lidem, kteří si vědí o pomoc říct. Důležité je ale vědět, že pokud začneš žít svůj život pomocí ajurvédy, tak musíš mít pevnou disciplínu.

Na mém blogu se časem určitě dočtete v jednotlivých článcích konkrétní a detailnější zajímavosti ze světa ajurvédy.

Chcete zažít dotek ajurvédy na vlastní kůži?

Přijdťe vyzkoušet péči s názvem Olejové blaho, kterou nabízím speciálně pro vás.