Transformace Elišky

O tom, že jóga pomáhá po fyzické stránce, slyšíme všude, ať už je to nějaký článek na instagramu nebo kdekoliv, kde se o józe něco dočteme. Jsem člověk, který upřednostňuje praxi před teorií a raději si všechno vyzkouším, než o tom začnu psát. A tady je transformace Elišky, které jóga pomohla v životě.

Tři vyhozené plotýnky a úzky zádový kanál

Můj začátek individuální lektorské praxe začal tím, že ke mě během Covidu přišly 3 ženy, které měly náročnou práci a chtěly trochu vypadnout z běžného pracovního koloběhu.

Jednou z nich byla i Eliška, vysportovaná mladá žena, která byla zničená a unavená sportem.

Pamatuji si jak dnes, když stoupla na podložku a chtěla být v porovnání s ostatními děvčaty nejlepší, i když její zdravotní stav jí to nedovoloval. Eliška měla vyhozené tři plotýnky a úzký zádový kanál. Pamatuji si i její unavené oči, unavené tělo a hlavně slova která opakovala vždy, že bez pohybu nemůže existovat, i když ji to bolí. Co je to za život s bolestí, říkala jsem jsem si v duchu.

Odpočinout si a nedělat nic

Mojí prací lektora, není lektorovat z povzdálí, ale lektorovat tak, aby se dotyčný cítil dobře a hlavně aby si neubližoval. Postupně jsem se s Eliškou učila i já, jak pracovat s člověkem, který má zdravotní problém. 

ž během školy jsem se pořád bála lidí, kteří mají něco s plotýnkami a nevěděla, jak s nimi pracovat. Nemohu říct, že to bylo snadné, ale čím víc jsme cvičily, tím víc jsem viděla její problém a řekla si že pokud budu tak přísná, tak určitě odejde. Eliška však se mnou komunikovala a dala mi důvěru, kterou jsem využila. Postupně jsem jí začala dávat domácí ukoly, kdy dostala úkol nic nedělat a odpočinout si a ona to respektovala. Domácí úkoly v podobě zpevnění středu těla nebo dýchání se pro ni postupně staly rutinou každého dne.

Žít bezbolestný život ?

Eliška cvičila a po nějaké době jsme si obě uvědomily, že najednou se vnímá, najednou nejde přes své hranice, najednou umí zapojit střed těla. Velký zlom nastal, když jsem organizovala jógový víkend a ona z 10 žen se nesnažila nikoho předběhnout, dala stranou své ego a cvičila, tak jak to její tělo a mysl zvládla.

Postupně a pomalu se začala vracet i ke svým oblíbeným sportům a přišla na to, že i když jde mírně přes čáru, ať už na kole nebo na běžkách, její střed těla, její dech, její tělo jí v tom podrží, protože se vnímá. S odstupem času vím, že Eliška je připravená chodit na jakoukoli lekci jógy, je připravena žít bezbolestný život. 

To je to nejlepší, co můžete u svých klientů vidět je, že mají bezbolestný život a vy můžete z dálky sledovat jejich transformaci. 

Sedím tu a píšu tyto věty se slzami v očích pro to, co dokázala, když jsem ji jen trochu podržela za ruku. 

Děkuji, že přišla, že chtěla a že jsme to spolu zvládly.

Jóga píše příběhy a spojuje lidi a tak to je i s Eliškou.

S láskou v srdci Vika.

Chcete sdílet článek na sítích?

Ranná dávka Jogy

Je to nějaký čas, kdy jsem začala s ranní praxí. Protože se na ni neustále ptáte a já ji s vámi sdílím na sociálních sítích, řekla jsem si,

Cesta

Jsem nějak neobvykle klidná, cítím se v pohodě nejen v těle, ale i v mysli a duši. Odkud se to ve mně bere? Respektuji hory, respektuji sílu přírody a s pokorou