Transformace Martiny

S Martinou jsem se znala z dob, kdy jsem ještě józe nepropadla. A raději o této éře nebudeme psát. Postupně se jóga stala mým každodením balzámem. Martina mě po pár letech oslovila, protože viděla na mých sociálních sítích, že jógu cvičím a chtěla začít také, ale v soukromí. Společně jsme si našly vhodný termín pro nás obě a setkaly se.

Jóga v tichosti 

V porovnání s ostatními klienty, Martina neměla žádný velký zdravotní problém, ale naše společná jóga se nesla v duchu tichosti. Uvědomila jsem si, že přišla na tu svoji hodinu v týdnu a chtěla být zticha. 

Když to čteš možná to nechápeš nebo si říkáš jak to je možné, ale vzhledem k tomu, že pracovala tam, kde pracovala a komunikovala dennodenně s lidmi a vedla život plný prokecaných hodin v práci, ale i doma, nebo v hospodách, potřebovala chvilku ticha pro sebe.

Časem se zlepšovala a řekly jsme si, že trochu přitvrdíme u jejích domácích úkolech a tak se také stalo. Ještě jsem zapomněla říct, a věřím, že se jí nijak nedotku, když řeknu, že v období kdy přišla a chodila na jógu, tak Martina byla žena která, byla docela líná nic se jí nechtělo a měla minimální pohyb. Jejími úkoly nebylo se věnovat spiritualitě a odpočívat, ale jejími úkoly bylo chození nebo dokonce žádné posedání při sklence vína.

Vnímaní potřeb

Naši spolupráci jsme v létě přerušily. Ale ona se stejně už nevrátila do „zajetých kolejí“, ale věnovala se pohybu nadále. Začátkem září jsem Martinu oslovila, jestli se nechce přidat do skupiny s jednou ženou (o ní Vám popovídám příště). Popravdě jsem se toho trochu obávala, jelikož jsem věděla, že prioritou, kterou Martina potřebuje, je ticho. Často říkám že jóga spojuje stejné lidi a tak se také stalo. Dívky si sedly a naše lekce byly pravidelné. Zpočátku byly holky ostýchavé a tiché :). 

Dovolím si tvrdit, že se z nich staly kamarádky, které se na společnou hodinu, a sdílenou energii těšily. Najednou Martina nebyla ticho, najednou se přidala a povídala si s námi, ale to je pouze detail. Důležité je, že se jí pomocí jógy změnil pohled na život. Začala se víc hýbat, začala se vnímat a vnímat i své potřeby. Najednou jsem se dozvěděla, že začala chodit cvičit. V práci nachodila spoustu kroků. Dokonce jsem ji přemluvila na bearfoodky, aby jí chůze, ať už v práci nebo doma, byla prospěšná pro její tělo. Ale co je nejdůležitější, Martina se usmívá, není už naštvaná, nenadává, ale chová se jako šťastná žena. Nemusí být vždy transformace pouze o bolestech a zničeném fyzickém těle, někdy jóga pomůže právě v mysli. A tím, že se změní mysl, změní se celý život. Protože Martině se změnil život k lepšímu.

Při každé transformaci, o které budu psát konci se mi na konci pustí slzy. Nejsou to slzy smutku, ale slzy radosti. Dojetí z toho, že to, co děláte, děláte pro lidi správně. Někdy stačí jen malý podnět a pár krásných slov a život se dokáže změnit. Jen je třeba chtít a nebát se říci o pomoc. Znovu se mi utvrdilo, že disciplína je důležitá.

Znovu se mi utvrdilo, že disciplína je důležitá.

Děkuji za čas, který jste strávili při čtení a budu se těšit při dalším článku.

S láskou v srdci Vika.

Chcete sdílet článek na sítích?

Jak bereš zdraví?

Bereš ho jako samozřejmost? Děkuješ za to, že jsi zdravá? Zdraví si totiž nekoupíš, zdraví nezískáš od nikoho. Zdraví je pro tebe podstatné a velmi důležité.

Od zdi ke zdi

Jsem toho názoru, že učím všechno to, co sama cvičím. A tak je dost možné, že cvičíte častěji. Samotné cvičení mému tělu nevadí, ale moje konstituce

Co je to za život…

Minimálně jednou do měsíce si položím otázku, ať už sobě nebo klientům. Co je to za život s bolestí? Tento měsíc je tato otázka v mé hlavě